تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی - نابودی خوزستان به قیمت آبادی استان‌های دیگر!

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی
 
منبعی مورد اعتماد برای خبر و اطلاعات

پایگاه خبری تحلیلی باوی نیوز:نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب از سرشاخه‌های کارون به فلات مرکزی کشور به قیمت از بین بردن منطقه‌ای و آبادکردن منطقه‌ای دیگر تمام می‌شود.

          

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باوی نیوز،سیدشریف حسینی نماینده شهرستان های مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی، عنوان‌کرد: مسوولان استان‌های دیگر که در خصوص انتقال آب از سرشاخه‌های کارون به استان‌های خود صبحت می‌کنند در واقع دنبال این هستند که مناطق خود را آباد کنند اما این سوال پیش می‌آید آبادی به چه قیمتی؟ به قیمت نابودی خوزستان؟

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان‌کرد: ما با انجام كارهای کارشناسی، ثابت می‌کنیم که انتقال آب کار کاملاً غیرمنطقی است و صرفه اقتصادی ندارد.

حسینی تصریح‌کرد: انتقال آب بین حوزه‌ای در سراسر جهان جواب نداده و هر جا این اقدام صورت گرفته با مشکل مواجه شده است؛ بنابراین وزارت نیرو نباید تن به این کار بدهد.

وی افزود: ما یک سوال ساده از وزارت نیرو پرسیدیم که آیا آب به اندازه کافی در کارون موجود است یا نه؟ اما متاسفانه هنوز در این زمینه پاسخی دریافت نكرده‌ایم.

نماینده مردم اهواز ادامه‌داد: اگر جواب وزارت نیرو بله است، یک سوال دیگر نیز پیش می‌آیند که اگر آب میزان کافی موجود است، پس چرا 70 هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی خوزستان بایر مانده و متقاضیان زیادی جهت تامین آب مورد نیاز برای کشت به سازمان آب و برق مراجعه می‌کنند، در حالی كه این سازمان آب به این اراضی تخصیص نمی‌دهد و می‌گویند آب به میزان کافی موجود نیست.

حسینی گفت: اما اگر پاسخ سوال نخست منفی باشد، پس چرا طرح انتقال آب سرشاخه‌های کارون همچنان در حال پیگیری است؟ این‌ها سوالاتی است که بدون جواب مانده است.

وی خاطرنشان‌کرد: ما تا زمانی که هستیم جلوی انتقال آب را می‌گیریم و اجازه نخواهیم داد آب‌ رودخانه‌های خوزستان به حوزه‌های دیگر منتقل شود.

طبقه بندی: اخبار استان خوزستان، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 مهر 1392 توسط ما تا آخر ایستاده ایم
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}