تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی - اسرائیل به دنبال تقسیم و فروپاشی عراق است

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی
 
منبعی مورد اعتماد برای خبر و اطلاعات

پایگاه خبری تحلیلی باوی نیوز :وزیر سابق امنیت رژیم صهیونیستی افشا کرد هدف نهایی اسرائیل تقسیم کشور عراق است و تلاویو از هیچ تلاشی در این راه فرو گذار نخواهد کرد.

              

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باوی نیوز به نقل از پایگاه خبری الوعی، «آوی داختر»، وزیر سابق امنیت رژیم صهیونیستی در سخنانی پرده از اهداف واقعی اسرائیل در قبال کشور عراق برداشت.

داختر تاکید کرد که یکی از اهداف استراتژیک اسرائیل در منطقه ندادن اجازه به عراق جهت ایفای نقش واقعی خود در جهان عرب و منطقه است.

وزیر سابق امنیت رژیم صهیونیستی که در یکی از مراکز تحقیقاتی صهیونیستی سخنرانی می‌کرد و روزنامه صهیونیستی «جرو زالم پست» سخنان وی را نقل کرده، گفته است که قدرت نظامی عراق و ارتش این کشور فرو پاشیده و این کشور را دیگر نمی‌توان کشوری متحد و یکپارچه به شمار آورد.

وی افزوده است که تنها راه حفظ اتحاد و یکپارچگی عراق تثبیت اوضاع امنیتی آن است و این موضوعی استراتژیک برای اسرائیل به شمار می‌آید که هیچ‌گاه از آن غافل نمی‌شود و به هر طریق ممکن مانع تثبیت این اوضاع خواهد شد.

داختر با اشاره به اینکه هم اکنون دولتی کردی در عمل در عراق وجود دارد و این دولت از تمام ارکان تشکیل یک کشور مانند زمین و مردم و قدرت و اقتصاد کشاورزی – نفتی برخوردار است، وعده داد که چنین کشوری در عراق تشکیل خواهد شد.

وزیر سابق امنیت رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه مرزهای این دولت تنها اقلیم کردستان را شامل نخواهد شد، تاکید کرد که دولت کردستان سراسر مناطق شمالی عراق را در برخواهد گرفت، از استان کرکوک و گرفته تا استان موصل و چه بسا استان صلاح دین و سپس جلولاء و خانقین.

داختر تاکید کرد که این وظیفه اخلاقی و انسانی اسرائیل است که در کنار کردها باشد و در تحقق این هدف قومی‌اشان به آنها کمک کند و پس از کسب استقلال از آنها با سلاح‌های سنگین جهت تاسیس کشور و دولت مورد نظرشان حمایت کند.

طبقه بندی: اخبارایران وجهان، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 مهر 1392 توسط ما تا آخر ایستاده ایم
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}