تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی - توهم مضحک نتانیاهو برای تعامل با ایران

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی
 
منبعی مورد اعتماد برای خبر و اطلاعات

پایگاه خبری تحلیلی باوی نیوز:در حالیکه سخنرانی ضدایرانی امسال نتانیاهو در سازمان ملل هم نتوانست اسرائیل را از انزوای روزافزون خارج کند وی در اظهارنظری مضحک می‌گوید اگر ایرانی‌ها بخواهند با وی ملاقات کنند، او این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهد.

                                     

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باوی نیوز: پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل نوشت: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی که پس از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل همچنان برای مصاحبه با شبکه‌های خبری و مقابله با موج مثبتی که بعد از سفر هیئت ایرانی در آمریکا ایجاد شده، همچنان در این کشور به سر می‌برد، در مصاحبه با یکی از رسانه‌های آمریکایی در اظهارنظری عجیب گفته است اگر ایرانی‌ها بخواهند، حاضر است موضوع ملاقات با رئیس‌جمهور ایران را بررسی کند.

نتانیاهو برای مقابله با اقدامات دستگاه دیپلماسی ایران در نیویورک طول سفر خود را یک روز افزایش داده تا بتواند با رسانه‌های بیشتری در مورد ایران گفت‌وگو کند. وی پیش از سفر به نیویورک نیز گفته بود قصد دارد حقایق اظهارات مقامات ایرانی را آشکار کند. با این حال سخنرانی سراسر غیردیپلماتیک و توهین‌آمیز وی بیش از هر چیز بازتاب‌های منفی‌ای برای وی در پی داشت.

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در مصاحبه‌ خود با رادیو عمومی ملی (NPR) آمریکا بار دیگر ایران را به تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای متهم کرده و گفته است ایرانی‌ها باید برنامه هسته‌ای خود را به طور کامل متوقف کنند.

وی در مورد ملاقات با مقامات ایرانی هم گفته است: ملاقات مهم نیست. من با روند دیپلماتیک مشکلی ندارم. چنین پیشنهادی به من نشده، اما اگر پیشنهاد شود آن را بررسی خواهم کرد، البته مسئله این نیست.

نتانیاهو افزود: اگر با آن‌ها ملاقات کنم، باز هم همین سوال را پیش روی آن‌ها می‌گذارم که آیا حاضرند برنامه هسته‌ای خود را به طور کامل متوقف کنند؟ چرا که آن‌ها نباید به غنی‌‌سازی ادامه دهند.

وی در این مصاحبه بار دیگر اظهارات اخیر مقامات ایرانی را «بی‌مصرف» توصیف کرده، اما گفته است از حصول توافقی واقعی در مورد موضوع هسته‌ای ایران، خرسند می‌شود. منظور نتانیاهو از توافق که پیش از این هم به آن اشاره کرده بود، چهار شرط توقف کامل غنی‌سازی، خروج اورانیوم غنی‌شده از ایران، تعطیلی سایت فردو و نهایتا توقف توسعه و ساخت نیروگاه آب سنگین اراک.

طبقه بندی: اخبارایران وجهان، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 مهر 1392 توسط ما تا آخر ایستاده ایم
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}