تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی - جابجایی خودكار دستگاه های حفاری سنگین

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی
 
منبعی مورد اعتماد برای خبر و اطلاعات

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شركت ملی حفاری ایران از جابجایی اولین دستگاه حفاری سنگین بوسیله دستگاه اتوموو ( جابجایی خودكار ) در میدان نفتی آزادگان شمالی خبر داد.

                                            

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باوی نیوز ،حبیب اله اعتماد گفت: به همت متخصصان و تلاشگران این شركت، همكاری شركت های دانش بنیان و شركت شیبان صنعت آریا خوزستان برای نخستین دستگاه حفاری سنگین ۳۷ با استفاده از سیستم جابجایی خودكار ساخت داخل (Auto Move ) جا به جا شد.
وی افزود: دستگاه جابجایی خودكار دكل حفاری توسط تلاشگران مدیریت عملیات یك خشكی با نظارت واحد پژوهش و اداره بازرسی و فناوری ساخت پس از آزمایش های میدانی، نصب، راه اندازی و عملیاتی شده است.
اعتماد اظهار كرد: افزون بر ۱۸ ماه زمان براب تحقیق، طراحی، ساخت و راه اندازی این دستگاه از سوی متخصصان و كارشناسان این شركت و سازندگان داخلی صرف شد تا سامانه جابجایی خودكار دستگاه حفاری ساخت عملیاتی شود.
وی با بیان این كه با به كارگیری این دستگاه، امكان جابجایی دستگاه های حفاری سنگین خشكی (HP ۲۰۰۰)در فواصل كوتاه فراهم شده است، گفت: وزن دستگاه خودكار جابه جایی دكل ۱۶ است و دارای شش ریل با قدرت جابه جایی ۸۰۰ تن و بیشترین شتاب آن سه میلی متر بر ثانیه است.
مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شركت ملی حفاری ایران درباره مزیت های سامانه اتوموو نسبت به پانی بیس ( ریل كشنده ) توضیح داد: این دستگاه می تواند یك دكل را در محل چاه برای حفاری چاه های دسته ای بوسیله جك های هیدرولیكی جابه جا كند و از طرفی مانند پانی بیس در محل چاه ثابت نبوده و امكان انتقال آن به نقطه عملیاتی دیگر و جلوگیری از هزینه ساخت مجدد ریل كشنده وجود دارد.
 وی افزود: با به كارگیری این دستگاه نیاز به پایین آوردن دكل، جداسازی قطعات، كاربست ماشین آلات، صرف زمان و هزینه زیاد نیست و در عمل دكل حفاری در كمترین زمان ممكن جابه جا و آماده عملیات حفاری می شود.
اعتماد زمان جابجایی دستگاه حفاری ۳۷ فتح را كمتر از ۲۴ ساعت عنوان و اظهار كرد: دستگاه اتوموو ساخت داخل در مقایسه با نوع خارجی آن ارزان تر و از لحاظ فنی از كیفیت مطلوبی برخوردار بوده كه از جمله آن می توان به كاهش ضربه به دكل و سامانه كنترل شتاب آن اشاره داشت.
شركت ملی حفاری ایران در سال های اخیر تجهیز و روزآمد كردن دستگاه های حفاری و استفاده از فناوری های نوین در این عرصه را در اولویت برنامه های كاری خود قرار داده و بومی سازی ۱۰۰ درصد قطعات و تجهیزات صنعت حفاری را هدف گذاری كرده است./

طبقه بندی: اخبار شهرستان باوی، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 8 مهر 1392 توسط ما تا آخر ایستاده ایم
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}