تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی - پرواز حجاج خوزستانی به مدینه ۲۶ شهریورانجام می شود

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی
 
منبعی مورد اعتماد برای خبر و اطلاعات

پایگاه خبری تحلیلی باوی نیوز:مدیر کل حج و زیارت استان از اعزام اولین گروه از حجاج خوزستانی در26 شهریور ماه سال جاری خبر داد.

     

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باوی نیوز ،ناصر حویزاوی امروز اعلام  کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با نماینده ولی فقیه و استاندار خوزستان، اولین کاروان حجاج استان در روز  ۲۶شهریور از فرودگاه اهواز به سمت مدینه اعزام می شوند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد خاطراتی خوش در سفرهای زیارتی برای زائرین اظهار کرد: سازمان حج و زیارت برنامه های متعددی را برای تحقق این امر در نظر گرفته که با برنامه ریزی های صورت گرفته، در ساختار مدیریتی کاروانها تغییراتی را به وجود آورده ایم تا هر چه بهتر و بیشتر بتوانیم وظیفه خدمت رسانی به زائرین را انجام دهیم.

حویزاوی از جمله اقدامات صورت گرفته برای رفاه حال زائرین و خانواده های آنان را، تعیین محل خاصی برای تجمع زائرین و انتقال آنها با اتوبوس به فرودگاه عنوان کرد و افزود: با این اقدام از بروز ترافیک و ایجاد مزاحمت برای شهروندان در مسیر فرودگاه در زمان اعزام کاروانها جلوگیری می شود.

مدیر کل حج و زیارت استان در همین راستا اظهار کرد: با تلاش دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان سعی شده برای رفاه حال زائران عرب استان که آمار بالایی از زائرین را تشکیل می دهند از وجود روحانیون مسلط به زبان عربی استفاده شود تا زائران عرب در اجرای مناسک و هنگام رویارویی با سوالات شرغی با مشکل مواجه نشوند.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ریزی های جدید فقط وظیفه رسیدگی به امور فرهنگی و زیارتی برعهده مدیر کاروان گذاشته شده است، گفت: انجام وظایف تدارکاتی، تغذیه و اموری از این قبیل از عهده مدیر کاروان برداشته شده و بر عهده مجموعه ای که برای رسیدگی به این امر در نظر گرفته ایم گذاشته شده تا با این تفکیک وظایف مدیران کاروانها بیشتر بتوانند در خدمت زائرین باشند.

حویزاوی شروع جلسات آموزشی زائران و عوامل اجرایی کاروانها را از نیمه دوم شهریور عنوان کرد و گفت: سعی شده است علاوه بر نیروهای سازمان از خود زائرین نیز در قالب زائر یاور، پزشک یاور و دیگر نیروهای کمکی استفاده شود.

وی با بیان اینکه به دلیل انجام ساخت و ساز در جهت توسعه حرم ۲۰ درصد از سهمیه کشورهای اسلامی در اعزام زائر کم شده است، عنوان کرد: با توجه به اینکه خوزستان جز استانهای زائر خیز کشور است امسال نیز با دو هزار و ۹۰۰ زائر جز پنج استان برتر کشور در تعداد زائران اعزامی است.

مدیر کل حج و زیارت استان زمان برگشت حجاج را از مراسم حج را یک آبان تا پنجم آبان اعلام کرد.

 

طبقه بندی: اخبار استان خوزستان، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 شهریور 1392 توسط ما تا آخر ایستاده ایم
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}