تبلیغات
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی - معرفی و دانلود کتاب خاک های نرم کوشک

پایگاه خبری تحلیلی شهرستان باوی
 
منبعی مورد اعتماد برای خبر و اطلاعات

معرفی و دانلود کتاب خاک های نرم کوشک

معرفی:

چند روز قبل از عملیات بدر،‌بارها شهید برونسی، به مناسبت های مختلف از شهادتش در عملیات قریب الوقوع بدر خبر می دهد.

گاهی آن قدر مطمئن حرف می زند که می گوید: اگر من در عملیات بدر شهید نشدم، در مسلمانی ام شک کنید! و از آن بالاتر این که به بعضی ها، از تاریخ و محل شهادتش خبر می دهد که چند روز بعد همان طور هم می شود.

از این دست وقایع اعجاب آور در زندگی شهید برونسی بارها و بارها اتفاق افتاده است. آن چه ما را به تامل در زتدگی این بزرگوار وا می دارد، رمز همین موقعیت های بسیارش است در زمینه های مختلف.

در ظاهر امر او کارگری بنا است که در دوران قبل از انقلاب، رنج و شکنجه بسیاری در راه اسلام تحمل می کند و در دوران بعد از انقلاب هم، که زمینه برای رشد او مهیا می شود، چنان لیاقتی از خود نشان می دهد که زبانزد همگان می گردد و نامش حتی به محافل خبری استکبار جهانی کشیده می شود و سردمداران کفر برای سر او جایزه تعیین می کنند.

اما در باطن امر، موردی قابل تامل است و می توان به عنوان رمز موفقیت و در واقع رستگاری او نام برد؛ عبودیت و بندگی بی قید و شرط آن شهید والا مقام در مقابل حق و حقیقت.

اهل کفر و نفاق هیچ گاه نخواستند این حقیقت را در مورد افرادی این چنین، و هم در مورد انقلاب و نظام ما درک کنند و تا هنوز نیز نفهمیده اند که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بیمه شده ی قدرت و نیروی لایزالی است که از برکت آن تا کنون تمام نقشه ها و حربه های آنان بی اثر و محکوم شکست گردیده است.

مجموعه معرفی شده تلاشی است در مورد زندگی شهید برونسی و هم چنین تلاشی است برای ابراز این موضوع که فکر نابود نمودن دین و معنویت، فکری است منحط و مردود.

این کتاب خاطرات همسر و دوستان شهید عبدالحسین برونسی را درباره ایشان نقل می‌کند.

کتاب شهید برونسی به پرفروش‌ترین کتاب در زمینه دفاع مقدس و جنگ هشت ساله تبدیل شده‌است. این کتاب تا کنون به چاپ ۸۳ و تیراژ کلی ۲۷۸۰۰۰ نسخه رسیده‌است.

در ۲۶ خرداد ۱۳۸۵، سید علی خامنه‌ای ، رهبر معظم جمهوری اسلامی در سخنانی به تعریف و تمجید از این کتاب پرداخته و خواند آن را توصیه کرد و ضمناً آن را دارای ظرفیت‌های زیادی جهت پیاده شدن در عرصه هنری دانست.

مقام معظم رهبری در جمع فیلم سازان و کارگردانان سینما و تلویزیون در تاریخ بیست و ششم خرداد هشتاد و پنج در مورد این کتاب می فرمایند:

الان چند سالی است که کتابهایی درباره‏ سرداران و فرماندهان باب شده و می‏نویسند و بنده هم مشتری این کتابها هستم و می‏خوانم.

بعضی از اینها را من خودم از نزدیک می‏شناختم و آنچه در باره شان نوشته شده، روایتهای صادقانه و بسیار تکان دهنده است – این هم حالا آدم می‏تواند کم و بیش تشخیص دهد که کدام مبالغه‏آمیز است و کدام صادقانه است – آدم می‏بیندبرخی از این شخصیتهای برجسته، حتی در لباس یک کارگر به میدان جنگ آمده‏اند؛

این اوستا عبدالحسین برونسی، یک جوان مشهدی بنا، که قبل از انقلاب یک بنا بود و با بنده هم مرتبط بود، شرح حالش را نوشته‏اند و من توصیه می‏کنم و واقعا دوست می‏دارم شماها بخوانید. من می‏ترسم این کتابها اصلا دست شماها نرسد. اسم این کتاب «خاکهای نرم کوشک» است؛ قشنگ هم نوشته شده. ایشان اول جنگ وارد میدان نبرد شده بود و بنده هم هیچ خبری نداشتم.

بعد از شهادتش، بعضی از دوستان ما که به مجموعه‏های دانشگاهی و بسیج رفته بودند و با این جوان بی‏سواد – بی‏سواد به معنای مصطلح؛

البته سه، چهار سالی درس طلبگی خوانده بوده، مختصری هم مقدمات و ابتدایی و اینها را هم خوانده بوده – صحبت کرده بودند، می‏گفتند آن‏چنان برای اینها صحبت می‏کرده و حرف می‏زده که دلهای همه‏ اینها را در مشت می‏گرفته.

 دانلود کامل کتاب خاک های نرم کوشک

برچسب ها: شهید برونسی، معرفی و دانلود کتاب خاک های نرم کوشک،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 6 مرداد 1391 توسط ما تا آخر ایستاده ایم
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}